4 KANAL KAYIT CİHAZI FİYATLARI

Kanal kayıt cihazları genel olarak güvenliğin sağlanması gerekli olan bazı ortamlarda kullanılabilen türden ürünlerdir. Bu cihazlar ilgili alandaki güvenlik kameralarından gelen verileri, tam manasıyla kayıt altına alırlar.

CCTV sisteminin çalışma yapısına bağlı olarak bu kayıt cihazları arasında hangi türün seçileceğine uygun şekilde bir karar verilir. Genellikle 4 kanal kayıt cihazı ürünleri beklentileri iyi bir düzeyde karşılayabildiğinden sıklıkla tercih edilir.

4 kanal kayıt cihazı ürünlerinin fiyatları, onların sahip oldukları hafıza kapasiteleri, mobil uyumluluk ve görüntü kalitesi performanslarına bağlı olarak bir değişkenlik gösterir. Farklı markalar bünyesinde bu kayıt cihazlarının uygun fiyatlar üzerine temin edilebilmesi şansları vardır.

4 Kanal Kayıt Cihazı Özellikleri

Kanal kayıt cihazlarının sahip olduğu donanımsal bazı özellikler, onların fiyatlarının belirlenmesinde etkin bir rol üstlenir. Ancak genel itibariyle görülebilir ki bu cihazların birçoğu benzer nitelikte oldukça işlevsel bazı teknik özellikleri bünyesinde barındırıyorlar.

·         Tam zamanlı şekilde anlık olarak kayıtlar tutabilme,

·         Kayıtların yedeklenmesini sağlama,

·         Ağ paylaşımında bulunabilme,

·         Otomatik olarak ayarlanmasıyla birlikte her vakitte çalışabilme,

·         HDD sistemiyle sürekli kesintisiz kayıtlar yapabilme,

Birçok ortamda kullanılan güvenlik kameralarıyla daima iyi bir entegrasyonu olan 4 kanal kayıt cihazlarının her bir farklı marka ve modelinde bu özellikler görebilmek mümkündür. Ancak yine de markaların üretimlerine bağlı olarak cihazların teknik özellikleri birtakım farklılıklar gösterebilir. Bu da fiyatlara açıkça yansır.

İkinci El Kamera Kayıt Cihazı Ürünleri

4 kanal kayıt cihazı ürünlerini sıfır olarak almak her zaman iyi bir fikir olabilir. Farklı üretici markalar nezdinde bu ürünleri en kaliteli halleriyle daima bulabilmek mümkündür.

Ancak diğer bir alternatif seçenek olan ikinci el satın alım fikrini de göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. Çünkü ikinci el, sorunsuz çalışır bir vaziyette temin edilebilecek kayıt cihazları, harcama maliyetlerini çok daha uygun ve düşük bir hale getirebilir.

 

Kanal Kayıt Cihazları Çeşitleri

Kanal kayıt cihazları arasında onların çalışma sistemlerine bağlı olarak birtakım çeşitlilikle bulunuyor. Bu cihazlar Hybrid DVR yani HVR olarak temin edilebiliyor.

Bu tür cihazlar IP ve analog kamera kayıtları yapabiliyorlar. NVR kanal kayıt cihazları ise network sistemli kameralarda kayıt yapabiliyor. Fiyatlar bu cihazların çeşitliliği nezdinde de değişebiliyor.

4 Kanal Kayıt Cihazı Markaları

Daima en uygun ve bütçeden tasarruf edecek şekilde 4 kanal kayıt cihazı ürünlerini bulabilmek için markalar üzerinde sıkı şekilde bir inceleme yapmak gerekir. Bu cihazların üretimlerini yapan bazı markalar arasında Dahua, Haikon, Hikvision ve Neutron gibi seçenekler bulunuyor. Bu markalar indirimli fiyatlarla çoğu zaman ürünlerini satabiliyor.

4 Kanal Kayıt Cihazı Seçimi

Güvenli kameralarıyla uyumlu çalışması için bir 4 kanal kayıt cihazı seçerken en başta fiyatlara dikkat etmek gerekir. Ancak bundan daha önemli hususlardan biri olarak ayrıca ilgili ürünün kalitesi, garantisi ve kurulum kolaylığı gibi önemli dinamikler de göz önüne alınmalıdır.

WhatsApp Destek